Aloes, ze względu na niezwykłe wlaściwości, wykorzystywany jest od wieków na całym świecie. W miąższu Aloe Vera występuje ponad 75 substancji odżywczych, 200 składników aktywnych, 20 minerałów, 18 aminokwasów i 12 witamin. Najbogatszą, pod względem odżywczym, jest odmiana Aloe barbadensis Miller, którego miąższ stanowi podstawę produktów odżywczych i pielęgnacyjnych firmy Forever.  Dzięki oczyszczeniu miąższu z aloiny i emodyny, czyli dwóch substancji przeczyszczających zawartych jedynie w skórce liścia oraz opatentowanemu przez FLP procesowi stabilizacji, miąższ Aloe Vera dociera do konsumentów na całym świecie w naturalnym stanie.


Firma Forever Living Products, została założona w 1978 r. przez Rexa Maughana i jest największym na świecie plantatorem Aloe Vera oraz producentem i dystrybutorem produktów aloesowych. Jej ideą jest poprawa samopoczucia i urody w zdrowy sposób, za pomocą najwyższej jakości produktów naturalnych.  Gwarancję jakości produktów aloesowych Forever Living Products stanowią zarówno wszelkie niezbędne atesty, jak również kontrola każdego, nawet najmniejszego ogniwa procesu produkcyjnego.


Od początków swojego istnienia Forever Living Products pilnie śledzi wszelkie nowości naukowe, dotyczące dbałości o zdrowie. Co roku oferta produktowa FLP poszerzana jest o nowe produkty, będące sygnałem że foreverowscy naukowcy wynaleźli i przetestowali innowacyjny sposób na lepsze samopoczucie, bez ryzyka zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi.

aloe vera, Forever, aloes