Maseczki kosmetyczne odgrywają w codziennej pielęgnacji bardzo istotną rolę. Mają one przywrócić skórze świeżość i jedwabistość oraz, w zależności od potrzeb, dogłębnie ją nawilżyć, odżywić i zregenerować - słowem, przywrócić młody i piękny wygląd. Skuteczność maseczki zależy oczywiście od składników użytych do jej wykonania.


Głównym aktywnym składnikiem maseczek aloesowych jest - jak wskazuje ich nazwa - miąższ Aloe Vera. Ma on bardzo bogaty skład, dzięki zawartości witamin, substancji mineralnych, aminokwasów, enzymów, saponin i biostymulatorów radzi sobie z wszelkimi problemami skóry młodej jak i dojrzałej.
Aloe Vera pielęgnuje skórę w sposób naturalny, nie wywołuje uczuleń i ma właściwości adaptogenne, czyli dostosowuje swe działanie do potrzeb skóry. Poza tym, ma ogromną siłę penetracji, wnika bardzo głęboko w warstwy naskórka i działa jak biokatalizator - wzmacniając działanie wszystkich składników zawartych w kosmetyku aloesowym.


Zadaniem maseczek aloesowych jest skoncentrowane działanie miąższu Aloe Vera na skórę. Nośniki "przytrzymują" aloes na powierzchni skóry, a on intensywnie działa! Dotlenia, regeneruje, głęboko nawilża, stymuluje produkujące kolagen fibroblasty, a także oczyszcza.


Skuteczność maseczki aloesowej jest tym większa, im więcej w niej procentowo czystego miąższu aloesowego. Maseczki aloesowe różnią się więc tylko rodzajem nośnika, na którym nanosimy płynny miąższ Aloe Vera na skórę, gdzie ma pozostać przez cały czas działania maseczki.


W maseczce proszkowej Aloe Fleur de Jouvence nośnikiem jest drobny puder przeznaczony do użycia z Aktywatorem Aloesowym (99,7% naturalnie stabilizowanego miąższu Aloe Vera).


W maseczce płatkowej Fleur Fabrique nośnikiem jest materiał o wielowarstwowej strukturze wykonany z naturalnego włókna, przeznaczony do współdziałania z czystym miąższem aloesowym w postaci Toniku Nawilżającego, Aktywatora Aloesowego lub Aloe First.
Komponując maseczkę Fleur Fabrique z różnych produktów aloesowych Forever otrzymujemy, w zależności od potrzeb, inny efekt. Możemy skomponować maseczkę:
•    intensywnie nawilżającą
•    intensywnie regenerującą
•    przeciwzmarszczkową
•    do cery trądzikowej
•    oczyszczającą


W czasie lata, aby nie dopuścić do silnego przesuszenia skóry i zniszczenia jej promieniami UV, należy skomponować silnie nawilżającą, ochronną i regenerującą maseczkę Fleur Fabrique używając do niej następujących produktów nakładanych na oczyszczoną skórę:
•    serum Alpha E-Factor
•    krem pod oczy Alluring Eyes
dowolnie ulubione kremy aloesowe Forever
•    Fleur Fabrique nawilżona Tonikiem Fleur de Jouvence


Serum zawiera witaminy A, E i C w dużym stężeniu, które działają antyrodnikowo, nie dopuszczając do wysuszenia i zniszczenia skóry pod wpływem promieni słonecznych. Krem Alluring Eyes wzbogacony jest o dodatkowy filtr odbijający promienie ultra fioletowe, chroniąc bardzo wrażliwą skórę wokół oczu.


Nałożony na serum krem aloesowy Forever zwiększy penetrację składników odżywki i uruchomi nasz naturalny system nawilżania skóry. Aloe Vera jest bowiem doskonałym nawilżaczem - ma zdolność wprowadzenia wody bezpośrednio w środowisko tkanek, a umiejętność tę zawdzięcza obecności mukopolisacharydów w swoim miąższu. Daje również absolutnie naturalną ochronę przed promieniami UV, dzięki zawartości organicznych związków wielopierścieniowych pochłaniających najbardziej szkodliwe długości promieniowania słonecznego.


Na tak przygotowaną skórę nakładamy maseczkę Fleur Fabrique nawilżoną tonikiem Aloe Fleur de Jouvence, zdejmujemy ją po 15 minutach.
Skóra pod wpływem takiej maseczki odzyskuje jedwabistość, odpowiednie nawilżenie, ma ładny koloryt i zachowa piękny wygląd mimo intensywnego działania promieni UV w czasie lata.

Urszula Niedźwiecka
Konsultantka Aloesowej Urody
źródło: Encyklopedia produktów

produkty aloesowe Forever