Jak używać ALOE BODY TONING KIT?


Obydwa kremy, które chodzą w skład Aloesowego Zestawu do Tonizacji Ciała mają działanie lekko rozgrzewające. Dołączona do zestawu folia służy do podtrzymania tego efektu przy nakładaniu produktu tonizującego. Nie należy stosować Tonera wraz z owijaniem jednocześnie na całą powierzchnię ciała – obszary poniżej kolan i poniżej łokci pozostawiamy wolne. Osoby, które odczuwają dyskomfort przy owinięciu folią, mogą stosować Toner bez owijania. Przed nałożeniem któregokolwiek z produktów wchodzących w skład zestawu dobrze jest sprawdzić, czy nasza skóra nie reaguje nadmiernie żywo na którekolwiek z ziół tonizujących – w tym celu nanosimy odrobinę Aloesowego kremu tonizującego do ciała na delikatną okolicę zagięcia łokcia i czekamy dziesięć minut.

Otwieramy bezcennym składnikom tonizującym drogę do tkanek naszego ciała.

Dobrze jest w tym celu zaopatrzyć się dodatkowo w Aloe First, którym spryskujemy fragmenty ciała poddawane tonizacji i lekko masując ułatwiamy jego wchłonięcie przez skórę. Jeśli planujemy zaraz po tym nałożenie kremu Aloe Body Toner, nie czynimy tego tuż po kąpieli (najlepiej odczekać minimum dwie godziny).

Nakładamy Aloesowy Krem Tonizujący na wybrane fragmenty ciała i przez chwilę delikatnie masujemy dla lepszego rozprowadzenia, a następnie owijamy folią dwuwarstwowo, NIE ZACISKAJĄC FOLII NA CIELE. Krążenie krwi pod skórą musi odbywać się swobodnie. Nie nakładamy Tonera na biust, szyję, twarz ani na błony śluzowe.

Chwila odprężenia.

Kładziemy się wygodnie na plecach, z nogami nieco powyżej reszty ciała, słuchamy ulubionej muzyki lub czytamy coś ciekawego. Otulamy się czymś miękkim, ciepłym i puszystym. Jeśli ogarnia nas chęć do drzemki, nastawiamy minutnik lub budzik, bo po godzinie trzeba będzie zdjąć folię!

Kończymy sesję tonizacji.

Folia jest jednorazowego użytku, więc rozcinamy ją nożyczkami i wyrzucamy. Jeśli pozostały na skórze resztki Aloe Body Toner, delikatnie wmasowujemy je aż do całkowitego wchłonięcia. Jeśli zaś po zdjęciu folii okazuje się, że Aloesowy krem tonizujący do ciała dawno się już wchłonął, dobrze jest nanieść cieniutką warstwę Aloesowego kremu pielęgnacyjnego do ciała, jako przedłużenie procesu tonizacji. NIE KĄPIEMY SIĘ teraz przez następne sześć godzin.

Tonizacja trwa.

Aloesowy krem tonizujący do ciała wraz z owijaniem stosujemy dwa razy w tygodniu, a w pozostałe dni nanosimy na tonizowane fragmenty ciała Aloe Conditioning Creme. Można to robić po porannym prysznicu, wtedy przez cały dzień będzie nam towarzyszyć zapach cynamonu. Aloesowy krem pielęgnacyjny do ciała można stosować na całe ciało. Znakomicie działa w przypadku tzw. „podwójnego podbródka”!

Stymulacja tkanek do sprawniejszej tonizacji.

Codziennie przy kąpieli (najlepiej rano, gdyż wtedy być może stwierdzimy, że nie potrzeba nam już porannej kawy) masujemy całe ciało wilgotną, szorstką myjką z włókien luffy dyniowatej i Aloesowym żelem do kąpieli. Masujemy okrężnymi, ruchami, zawsze w kierunku serca, aż do uzyskania efektu zaróżowienia skóry.

Co 4 sesje sprawdzamy efekty tonizacji.

Mierząc centymetrem obwód tonizowanych fragmentów ciała, zawsze w tym samym miejscu. Wyniki zapisujemy dla przedstawienia niedowiarkom!

Ćwiczymy sprawność fizyczną.

Teraz właśnie przyszedł czas, aby zapisać się na aerobic, callanetics lub stretching w pobliskim ośrodku lub szkole. Dobrze jest również pochodzić na basen, na pewno spotkamy tam kogoś, z kim będzie można porozmawiać o rewelacyjnej metodzie tonizacji ciała. Jeśli narzekamy na ogólny brak czasu, spróbujmy codziennie znaleźć pretekst do półgodzinnego spaceru szybkim krokiem, a już wkrótce zauważymy ze zdumieniem, że jesteśmy jak gdyby coraz mniej zmęczeni.

Oczyszczamy organizm z toksyn i żywimy się prawidłowo.

Ponieważ proces tonizacji ciała musi przebiegać kompleksowo, regulujemy przemianę materii pijąc miąższ aloe vera i nie czujemy się zaskoczeni, jeśli po sesji z owijaniem nasz mocz będzie nieco inny niż zazwyczaj. Pozwólmy organizmowi na pozbycie się nagromadzonych toksyn! Pamiętajmy o tym, żeby dużo pić, unikać potraw zbyt tłustych, słodkich lub smażonych. Odstawmy na pewien czas (a może na dłużej?)czekoladę, alkohol, nadmiar soli, kawę, słodycze, panie mogą pomyśleć o małej przerwie w braniu pigułek antykoncepcyjnych. Najwyższy czas zawrzeć bliższą znajomość z najnowszym osiągnięciem światowej dietetyki – odżywką Forever Lite Ultra!


Źródło: Potęga Forever, maj 1996

aloes Forever