Dlaczego emulsja Aloe Heat Lotion rozgrzewa?

Aloesowa Emulsja Rozgrzewająca zawiera przede wszystkim czysty, naturalnie stabilizowany miąższ aloesowy (62%). O tym, że emulsja ma działanie rozgrzewające stanowią starannie dobrane dodatki - salicylan metylowy i olejek eukaliptusowy. Substancje te wchodzą z miąższem aloesowym w znakomitą "spółkę", zwielokrotniając np. przeciwzapalne, a nawet lekko przeciwbólowe działanie miąższu. Salicylan metylowy to dość bliski krewny zwykłej aspiryny, która bywa zażywana przy przeziębieniach lub bólach stawów i mięśni.Czy emulsję rozgrzewającą możemy stosować właśnie w takich wypadkach?

Jak najbardziej. Sama doświadczyłam wspaniałego działania tej emulsji, kiedy dopadła mnie ciężka grypa. Po nasmarowaniu pleców, okolic oskrzeli i stóp łatwiej mi było oddychać, znacznie złagodniało "łamanie w kościach" i ból głowy, a kaszel nie był już taki uciążliwy. Emulsję tę stosowałam zresztą już dawno, kiedy np. moje dziecko wracało z podwórka z przemoczonymi nogami - bojąc się kolejnego przeziębienia natychmiast smarowałam mu stopy, a potem dawałam do założenia grube, wełniane skarpetki. Efekt - tylko dwie dłuższe nieobecności w szkole w ciągu całego roku!A czy przy katarze można smarować nos w środku emulsją rozgrzewającą?

Proszę tego nie robić! Strasznie piecze! Skład Aloesowej Emulsji Rozgrzewającej wskazuje, że nie jest to produkt przeznaczony do nakładania na śluzówki. Należy unikać kontaktu tej emulsji ze śluzówką nosa, ust a przede wszystkim trzymać ją z dala od oczu. Gdyby przypadkiem tam się dostała, spłukujemy ją natychmiast dużą ilością wody. Nos w środku możemy smarować samym miąższem lub galaretką aloesową.Kiedy jeszcze możemy stosować Aloe Heat Lotion?

Znam osoby, które dosłownie nie rozstają się z tą emulsją ani na chwilę! Są to tzw. "korzonkowcy", którzy nie znają dnia ani godziny kiedy ich złoży ból w lędźwiach lub karku. W takich wypadkach emulsję najlepiej jest stosować natychmiast. Dobrze jest mieć również dobrego masażystę, który zastosuje ten wspaniały produkt w sposób fachowy. Znani mi masażyści bardzo sobie cenia Aloe Heat Lotion. Proszę pamiętać, że w tej emulsji wykorzystano wspaniałą penetrację miąższu aloesowego w głąb tkanek i to, że aloes "zabiera" ze sobą w głąb wszystko cokolwiek do niego zapragniemy dodać. Efekt działania takiej "spółki" utrzymuje się przez dłuższy czas.A czy Aloe Heat Lotion może się do czegoś przydać sportowcom?

Oczywiście, że tak - przy naciągnięciach mięśni i ścięgien oraz przy przeciążeniach stawów. Masaż przy użyciu emulsji rozgrzewającej znakomicie rozgrzewa mięśnie przed treningiem, jeżeli takie przygotowanie jest wskazane.

dr Elżbieta Bojarska-Olejnik
Rada Naukowa FLP Poland
Źródło: Potęga Forever, marzec 1996

produkty aloesowe Forever