Dzisiaj chciałam omówić Forever Alluring Eyes, aloesowy krem pod oczy. Jest to naturalny i pożądany dodatek do Aloe Fleur de Jouvence. Przyjrzyjmy się teraz po kolei aktywnym składnikom: Aloe Vera – oczywiście! Nie ma potrzeby rozpisywania się o aloesie ponieważ, mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy już w tej dziedzinie ekspertami czy też, co najmniej, rozumiemy i doceniamy wiele zdrowotnych i odmładzających właściwości tej rośliny – nawet prawdziwi „eksperci aloesowi”, tacy jak naukowcy i badacze, którzy próbują bez pełnych efektów wyizolować i powielić magię aloesu nie są w stanie całkowicie zrozumieć cudownego działania Aloe Vera. Dokładne badania wyraźnie dokumentują skuteczność aloesu, zarówno kosmetyczną jak i odżywczą.

Aloes wydaje się być jedną z najbardziej zadziwiających w naturze kombinacji witamin, substancji mineralnych, enzymów, fitoskładników odżywczych i innych substancji, których synergiczne działanie po prostu nie może być odtworzone w warunkach laboratoryjnych. Podczas gdy ci, którzy chcą odtworzyć Aloe Vera walczą w laboratoriach my, w Forever Living Products możemy korzystać z najczystszego i najlepszego aloesu na świecie. Tak jak we wszystkich naszych produktach kosmetycznych, i w Alluring Eyes aloes to baza ze wszystkimi korzyściami nawilżającymi i odżywczymi; jest to także nośnik dla innych składników.

Witamina E (tokoferol) – kolejny znany składnik, z którego właściwości korzystamy od dawna. Jest to oczywiście antyutleniacz, walczący z wolnymi rodnikami. Zmarszczki i cienie pod oczami, które przypisujemy wiekowi, są rezultatem niszczącego działania wolnych rodników. Witamina E to potężny sprzymierzeniec w nieustającej walce. Gdy dodamy również odżywcze antyutleniacze, takie jak Absorbent C, Garlic Thyme itp. jesteśmy dobrze wyposażeni do tej walki także od wewnątrz. Najlepsza obrona przed wolnymi rodnikami to ochrona przed słońcem na którego negatywne działanie, oczy są, niestety narażone w największym stopniu, a co za tym idzie, najbardziej atakowane. Witamina E w Alluring Eyes pomaga także w regeneracji i nawilżeniu, odbudowanie naruszonych tkanek i w walce z infekcjami.

Bisabolol – w nowym millenium jest to z pewnością bardzo popularny składnik. Został on wreszcie wyizolowany jako naturalny olejek odpowiedzialny za farmakologiczne działanie wielu ziół, takich jak rumianek. To właśnie bisabolol działa przeciwzapalnie. Łagodzi i odżywia, a jego dodatkowym atutem jest miły, naturalny, delikatnie cytrynowy aromat.

Trójglicerydy kaprylowe – lekki emolient uzyskiwany z olejku kokosowego. Nawilża, nie pozostawiając, w przeciwieństwie do większości olejków, ciężkiej, tłustej warstwy.

Hialuronian sodowy – ten składnik również znacie. Jest jedną z najbardziej efektywnych substancji nawilżających, a to ze względu na swoje właściwości wiążące wodę. Pozostaje na skórze, tworząc elastyczny, nie blokujący porów filtr.

Skwalan – emolient uzyskiwany z ryb. Nasz organizm produkuje swoją własną jego wersję jako sebum, złożoną, oleistą wydzielinę wytwarzaną przez gruczoły łojowe w naszej skórze w naturalnym procesie oczyszczania. Odżywia skórę nie pozostawiając tłustej warstwy i minimalizuje zmarszczki.

Estry Jojoby – emolient powstały z olejków jojoby, który jest składnikiem naszych produktów do pielęgnacji włosów. Wspaniale odżywia i nawilża skórę, nadaje kremowi odpowiednią konsystencję.

Kaolin – czysta, biała, naturalna glinka, która jest podstawą nośnika pudrowego naszej maseczki. Działa jako emolient o właściwościach ściągających.

Gliceryna – Syropowata substancja uzyskiwana przy rozkładaniu pewnych tłuszczy o właściwościach wiążących wodę.

Inne składniki wymienione na etykiecie Forever Alluring Eyes to składniki dodatkowe, które pomagają aktywnym składnikom efektywnie działać, utrzymują ich czystość i stabilizację (bez konieczności chłodzenia czy częstego mieszania), umożliwiają ich odpowiednie wchłanianie i uprzyjemniają używanie. Np. substancje emulgujące umożliwiają uzyskanie mieszaniny dwóch substancji (takich jak olej i woda), które w normalnych warunkach nie łączą się ze sobą. Wszystkie składniki „pracują” razem, aby redukować zmarszczki, cienie pod oczami oraz sprawiać, że Alluring Eyes jest doskonałym dodatkiem do Aloe Fleur de Jouvence jest tak lekki, że można go nakładać pod makijaż.

Deborah Wolfe
Rada Konsultacyjna FLP Int.
Źródło: Forever, Lipiec/Sierpień 2000r.

aloes Forever