Niezastąpiona spółka – czyli wapń z magnezem

Długość naszego życia i nasze zdrowie zależą od tego, jak troszczymy się o organizm. Kiedy chcemy poprawić ogólną kondycję, większość z nas koncentruje się na układzie krwionośnym i mięśniach, a tylko niewielu pamięta o tym, by zadbać o fundament zdrowia fizycznego i aktywnego stylu życia, czyli o kościach. Stanowią one podstawę wszystkich pozostałych układów naszego ciała. Brak silnych kości sprawia, że nawet najprostsze czynności mogą powodować złamania i zwichnięcia.

W jaki sposób możemy cieszyć się zdrowymi kośćmi przez całe życie?

Kluczem jest najobficiej występujący w naszym organizmie składnik mineralny: WAPŃ, który stanowi podstawę Forever Calcium.


Skoro jest to najobficiej występujący w organizmie składnik mineralny, dlaczego potrzeba suplementacji?

Prawie 99% wapnia jest zmagazynowane w kościach, dzięki czemu pozostają one silne i zdrowe. Pozostały 1% musi być stale dostarczany krwi i tkankom. Jest on bardzo istotny, a jego źródłem może być albo nasza dieta, albo właśnie nasze kości.


Jeżeli chcemy, aby ilość wapnia niezbędna w kościach pozostała nienaruszona, musimy co dzień spożywać odpowiednią ilość tego minerału. Jednak dla większości z nas dieta obfita w wapń (nabiał, soja, orzechy) jest albo niesmaczna, albo niepraktyczna. Co więcej, większość spożywanych przez nas pokarmów pozbawiana jest naturalnego wapnia w trakcie nowoczesnych procesów przetwórczych.


Właśnie z tych powodów wapń, tuż obok żelaza, wymieniany jest często jako minerał, którego niedobór jest największy w diecie współczesnych, dorosłych kobiet.


Forever Calcium pomaga Twoim kościom.
Produkt ten zawiera nie tylko wapń, ale również witaminę D oraz magnez – dwa składniki konieczne dla zwiększenia przyswajalności wapnia.

Forever Calcium to prosty i skuteczny sposób na to, byśmy mogli cieszyć się zdrowymi kośćmi i pełnią aktywnego życia!

źródło: Magazyn Forever, Styczeń 2005