Chyba każdy człowiek słyszał o dobroczynnych dla zdrowia właściwościach aloe vera. Mimo, iż ta cudowna roślina znana jest i ceniona od wieków, to obecnie mało osób ma śniadomość tego, w jaki sposób wykorzystać drzemiącą w niej moc. Obecnie w aptekach oraz sklepach zielarskich nabyć można gotowe produkty aloe vera. Są to głównie żele do picia, soki, soki zawierające miąższ aloe vera, maści oraz płyny. Preparaty te są często dodatkowo wzbogacane sokiem owocowym albo witaminą C.Chcąc wykorzystać nieocenione właściwości aloe vera i zastosować go w łagodzeniu pewnych dolegliwości, a także w zapobieganiu im, istnieje możliwość skorzystania z bogatej oferty gotowych preparatów dostępnych na naszym rynku. Gotowe preparaty wykonane na bazie aloesu mogą być przydatne tak na dolegliwości zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W sprzedaży są więc oferowane nie tylko produkty w formie płynnej, ale również maści.
Koszt jednego preparatu –zależnie od rodzaju, oscyluje między kilkanaście z kilkadziesiąt złotych. Tymczasem własnoręcznie można wykonać soki, nalewki i wszelkie specyfiki do smarowania, których działanie w niczym nie ustępuje gotowym preparatom, a ich wykonanie jest naprawdę proste i można zrobić tanim kosztem.


Żel aloe vera doskonale sprawdza się przy gojeniu zarówno wszelkich zranień, jak i dolegliwości skórnych. Ma antyseptyczne, nawilżające oraz przeciwświądowe właściwości. Aby samodzielnie wykonać taki specyfik należy zakupić następujące produkty:
świeże liście aloesu
witamina C w formie proszku
witamina E w formie kapsułek

Należy trzymać się odpowiednich proporcji: ¼ szklanki liści aloesu po zmiksowaniu, 500 mg kwasu askorbinowego oraz 400 IU witaminy E co odpowiada 1-2 kapsułkom.
Wszystkie produkty trzeba dokładnie zmiksować, a nastepnie zamknąć w ciemnym szklanym słoiku. Żel aloe vera najlepiej jest przechowywać w lodówce i stosować go na rany oraz podrażnione miejsca na skórze.