Zapewne każdy z nas słyszał o prozdrowotnych właściwościach aloe vera. Pomimo tego, że ta wspaniała roślina znana jest i ceniona od setek lat, to obecnie niewielka ilość osób wie, jak wykorzystać spoczywającą w niej moc. Teraz w aptekach i zielarskich sklepach nabyć można gotowe produkty aloesowe. Są to głównie: maść aloe vera, żele do picia, soki, soki które zawierają miąższ aloe vera, płyny i maści. Produkty te są niekiedy dodatkowo wzbogacane ekstraktem z różnych owoców albo witaminą C.

Tymczasem własnoręcznie można wykonać napoje i maści, których działanie w niczym nie ustępuje gotowym preparatom, a ich wykonanie jest bardzo łatwe i wiąże się z niewielkim nakładem finansowym.

Maść aloe vera otrzymuje się na skutek długiego gotowania soku otrzymanego z liści aloe vera. W trakcie gotowania oparowaniu ulega woda, natomiast otrzymana w taki sposób maść ma dość gęstą konsystencję, nadającą się do smarowania miejsc ze zmianami chorobowymi. Wyjątkowo dobre rezultaty uzyskuje się w przypadku zwalczania trądziku.