MSM – Aloesowy żel kojąco-regenerujący z biosiarką – zawiera, podobnie jak inne produkty pielęgnacyjne FLP, znaczącą ilość (40%) czystego miąższu Aloe vera. Jest to niezmiernie ważne z punktu widzenia działania oraz wchłaniania tego unikalnego produktu na skórę.


Aloe MSM Gel miąższ z liści aloesowych połączono z dimetylosulfonatem (MSM) – organicznym związkiem siarki, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania niemal każdej ludzkiej komórki. Najwięcej siarki w postaci organicznej znajduje się w naszych stawach (tkanka chrzęstna), w tkance łącznej, skórze, włosach i paznokciach.


MSM jest substancją występującą w naturze. Nasz organizm korzysta z tego związku jako ze źródła biosiarki. Związki siarki organicznej są absolutnie niezbędne przy odtwarzaniu (regeneracji) tkanki chrzęstnej oraz łącznej w naszych stawach. Wielu żyjących współcześnie ludzi ma niedobory tego pierwiastka i wynikające z tego kłopoty ze stawami i kręgosłupem (tzw. bóle korzonkowe i stawowe). Niedobory siarkowe są również coraz częstszą przyczyną kłopotów z włosami i paznokciami, a także niektórych uporczywych dolegliwosci skórnych (np. łojotok).


MSM jest naturalnym składnikiem, który działa łagodząco w przypadkach, gdy przyczyną dolegliwości jest niedobór siarki organicznej. Preparaty zawierające MSM już od ponad trzydziestu lat znane są na świecie ze swego działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Stosuje się je również w przypadkach uporczywego łojotoku, np. skóry głowy lub cery, a także przy wypadajacych włosach i słabych, łamliwych paznokciach.


Dzieki naturalnym właściwościom czystego miąższu aloesowego w Aloe MSM Gel biosiarka wnika niezwykle głęboko w tkanki, a jej zdolności regeneracujne wzmocnione są naturalnym działaniem aloesu. Dodatek wyciagów z kory wierzby oraz liści mącznicy lekarkiej i drzewa herbacianego ma niezwykłe ważne znaczenie wspomagające – przeciwzapalne, przeciwbólowe i antybakteryjne.

Aloe MSM Gel przeciw dolegliwościom stawowym


Aloe MSM Gel najlepiej jest stosować wtedy, gdy zaczynamy odczuwać (np. rano), że nasze stawy lub kręgosłup nie są juz tak sprawne ruchowo jak kiedyś. Dobrze jest mieć przy sobie ten produkt i używać go regularnie w tych momentach, gdy daje nam sie we znaki ból, obrzęk albo nienaturalna sztywność stawów lub kregosłupa, ograniczając możliwość sprawnego poruszania się. Żel ten stanowi również znakomite wspomaganie wszelkich terapii ukierunkowanych na walkę ze zmianami degeneracyjnymi stawów lub kregosłupa (rehabilitacja, fizykoterapia, kuracje farakologiczne). Dobrze jest stosować go również zapobiegawczo w tych porach roku, kiedy dolegliwości stawowo-korzonkowe dokuczają nam najbardziej.

Aloe MSM Gel świetnie sprawdza się też w walce ze skutkami kontuzji sportowych. Aloe MSM Gel należy nanieść na skórę bezpośrednio nad miejscem, które sprawia nam kłopot i lekko masując pomóc składnikom wchłonąć się w głąb tkanek. W razie potrzeby czynności te można powtórzyć. Ligniny aloesowe pomagają dotrzeć zarówno biosiarce, jak i innym składnikom w pobliże miejsca, które wymaga ukojenia i regeneracji, czyli mamy tu do czynienia z bardzo efektywnym działaniem miejscowym. Efekty stosowania żelu aloesowego z siarką organiczną najszybciej dostrzec można np. na dłoniach, gdzie stawy są bardzo delikatne i położone płytko pod skórą;


Zmianom tego typu, kojarzonym z procesami biologicznego starzenia się tkanek stawów, można zapobiec! Codzienne wcieranie w skórę dłoni i palców żelu zawierajacego biosiarkę zapobiega zniekształceniom i zgrubieniom stawów (czyli tzw. sękatym palcom), a dodatkowym efektem takiego działania jest odczuwanie już po kilku dniach zwiększenia sprawności manualnej!


Podobne działanie wykazuje Aloe MSM Gel wobec innych stawów (np. łokciowych, kolanowych) oraz kręgosłupa, a pierwszym dostrzegalnym efektem powinno być zmniejszenie bolesności odczuwanej w danym rejonie.


Aloe MSM Gel to przywracanie sprawności ruchowej w sposób całkowicie naturalny i bez żadnych skutków ubocznych.

Aloe MSM Gel przeciw dolegliwościom skórnym


Niedobory siarki organicznej w organizmach żyjących współcześnie ludzi są coraz czestszą przyczyną kłopotów natury kosmetycznej. Kiedy brak biosiarki w tkankach, źle rosną włosy i paznokcie, coraz gorzej regeneruje się podskórny kolagen, występuje podatność na tworzenie cellulitu (tzw. zespół skórki pomarańczowej), skóra ma skłonności do łojotoku i czesto staje się nad wrażliwa na kontakt z rozmaitymi alergenami.


Aloe MSM Gel jest znakomitą, bardzo łatwo przyswajalną przez skórę formą uzupełnienia siarkowych niedoborów. Oto kilka przykładów wykorzystania tego lekkiego, bezzapachowego, szybko wchłaniającego się żelu:

Maseczki na łojotokową skórę

Aloe MSM Gel należy nałożyć na skórę grubą warstwą, z której część zostanie wchłonięta. Po ok. 15 minutach resztę można zmyć ciepłą wodą oraz nałożyć krem o działaniu ściągającym i przeciwbakteryjnym (np. Krem aloesowo-propolisowy FLP).

Odżywka regenerująco-łagodząca na przetłuszczone włosy


Po dokładnym umyciu głowy (np. stosując Szampon Aloe-Jojoba) należy wetrzeć Aloe MSM Gel w skórę głowy. Następnie włosy należy wysuszyć, układając w ulubiony sposób przy uzyciu preparatów wspomagających układanie (np. Forever Aloe Pro-Set). Badania kliniczne wykazują, że kuracja biosiarką nie tylko zmniejsza kłopoty z przetłuszczaniem się włosów, ale przy dłuższym stosowaniu powoduje gęstnienie i przyrost grubości włosa.

Aloe MSM Gel dla pięknych i zdrowych paznokci


Jeżeli Twoje paznokcie są miękkie, rozdwajające się lub łamliwe, jeżeli brak im zdrowego, naturalnego połysku i gładkości, spróbuj dostarczyć im biosiarki, niezbędnej do ich prawidłowego wzrostu! Codzienne wcieranie Aloe MSM Gel bezposrednio na płytkę paznokci oraz w ich nasadę spowoduje, że nowy, świeżo przyrastajacy paznokieć będzie się wyraźnie różnił od dawnego, któremu przy wzroście najwidoczniej brakowało związków siarkowych!

Przyspieszenie procesów gojenia. Łagodzenie skórnych reakcji alergicznych.


Aloe MSM Gel to znakomita spółka naturalnego związku siarkowego (MSM) z czystym miąższem aloesowym. Aloes – zwana od wieków “rośliną od gojenia”, skojarzona z naturalnym związkiem siarkowym – to wspaniała pomoc dla procesów naprawy tkankowej! Działa jednocześnie przeciwzapalnie i regenerujaco. Preparatów z biosiarką używa się również dla łagodzenia skórnych reakcji alergicznych. W Aloe MSM Gel to działanie jest zwielokrotnione przez antyhistaminowe właściwosci czystego miąższu aloesowego.

Aloe MSM Gel w walce z cellulitem


Brak siarki organicznej w tkankach powoduje upośledzenie przepuszczalności ścian komórkowych. Komórki coraz gorzej usuwają na zewnątrz toksyny i jednocześnie coraz mniej substancji odżywczych trafia do ich wnętrza. W przypadku podskórnej tkanki łącznej sytuacja taka prowadzi do szpecącej dolegliwości zwanej cellulitem, kiedy to pod skórą dochodzi do przewlekłych stanów zapalnych. Codzienne wcieranie w miejsca zagrożone cellulitem Aloe MSM Gel jest absolutnie niezbędnym wstępem do walki z tą dolegliwością! Następnym etapem pielęgnacji jest użycie preparatów tonizujących do ciała (np. Aloesowy Zestaw Tonizujacy).

Przeciwdziałanie starzeniu się ciała


Przy pogłębiającym się niedoborze siarki organicznej w skórze i tkance łącznej dochodzi do upośledzenia tworzenia podskórnych włókien kolagenowych. Ciało wtedy szybko traci jędrność i młodzieńczą spreżystość – starzenie się zbyt szybko w sposób, jakiego nikt z nas nie ma ochoty doświadczać. Jednym ze środków przeciwdziałających takim niekorzystnym zmianom jest dołączenie Aloe MSM Gel do codziennej pielęgnacji całego ciała – aby zachować je jak najdłużej młodym, przyjemnym w dotyku i wyglądzie. Pamiętamy, że młodzieńcza spręzystość włókien kolagenowych gwarantuje znakomitą kondycję naszego ciała!

Aloe MSM Gel to zdrowie i piękno dla Twojej skóry, włosów i paznokci!

Forever aloe vera