Forever Living Products nieustannie dba o nasze zdrowie oraz dobrą kondycję. W stworzonych przez siebie produktach łączy dawną wiedzę naszych przodków z najnowszymi osiągnięciami naukowców. Nieustannie tworzy nowe produkty i równocześnie udoskonale już istniejące, jak np. Forever Arctic Sea, który zawiera cenne dla zdrowia kwasy Omega-3 i Omega-6, a zatem „niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe” (NNKT).

Jakiś czas temu w Forever Living Products zmieniono dotychczasową recepturę Forever Arctic Sea. Konsumenci tego suplmentu diety zadawali często pytanie: "po co zmieniać coś co jest dobre"?

Wbrew powszechnie panującej opinii, najlepszych kwasów omega-3 nie pozyskuje się już z tranu oraz olejów tłustych morskich ryb. Powiększające się stale skażenia związkami dioksyn i rtęci, które gromadzą się w rybach poławianych zarówno w arktycznym, jak i europejskich morzach, skłoniły do poszukiwań alternatywnych źródeł tych cennych dla zdrowia kwasów tłuszczowych. Najczystszą i najłatwiej przyswajalną formę kwasów omega-3 znaleziono w oleju z kryla, czyli niewielkiego skorupiaka, który żyje w krystalicznie czystych wodach morza polarnego. Kryl przypomina wyglądem. Żyje w wielkich ławicach, które liczą milion osobników na metr sześcienny i dochodzą nawet 6 km długości. Olej z kryla antarktycznego, który także Forever Living Products włączyła do suplementu - Forever Arctic Sea, charakteryzuje duża zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych EPA i DHA pod postacią fosfolipidów. Znaczy to, że są one lepiej przyswajalne przez organizm w stosunku do oleju rybiego zawierającego kwasy omega-3 w postaci trójglicerydów. Kwasy tłuszczowe EPA oraz DHA jako fosfolipidy całkowicie rozpuszczają się w wodzie. Co więcej są lekkostrawne i nie pozostawiają trudnego do zniesienia dla wielu ludzi rybiego posmaku.

Ponadto olej z kryla to prawdziwa skarbnica astaksantyny. Jest to najpotężniejszy antyutleniacz, który mażna dostarczyć organizmowi aby walczył z wolnymi rodnikami, stanowiącymi przyczynę wielu niekorzystnych procesów przebiegających w organizmie -w tym utlenienia złego cholesterolu (LDL). Astaksantyna jest 800 razy silniejsza od koenzymu Q10, 500 razy aktywniejsza od witaminy E i 40 razy bardziej efektywna niż beta-karoten!