Od stuleci żurawina wykorzystywana jest w medycynie, za sprawą tego, że jej owoce obfitują w witaminę C, A, wit. B1, wit. B2, niacynę, mikroelementy, do których należy magnez, żelazo, wapń, fosfor, jod, potas, a także błonnik pokarmowy, regulujący metabolizm. Wielkie znaczenie ma wysokie stężenie antyoksydantów i flawonoidów.


Żurawina, która występuje w Aloe Berry Nectar, może być stosowana  z powodzeniem przy dietach odchudzających. Znajdujące się w niej składniki odżywcze usprawniają usuwanie toksyn z organizmu. Takie odtruwające działanie jest bardzo cenne dla tych wszystkich, którzy zadbać o szczupłą sylwetkę. Ponadto za sprawą zawartości błonnika- żurawina stymuluje metabolizm i ułatwia w taki sposób pozbywanie się niepotrzebnych kilogramów. Można ją konsumować jako przekąskę, w suszonej postaci. Istotne jest natomiast żeby spożywając ją jako sok lub innej przetworzonej postaci zwrócić uwagę na zawartość cukru i próbować znaleźć produkty o jak najniższej jego zawartości.

Nie sposób opisać wszystkich niezwykłych właściwości żurawiny, będącej przedmiotem licznych badań. W czasie zimy pamiętajmy za to o jej przeciwbakteryjnych właściwościach i o tym, że pomaga wzmocnić naturalną odporność organizmu.

aloes Forever