Rex Maughan już w momencie tworzenia Forever Living Products wiedział, że pokładanie wiary w zewnętrznych kontrahentach nie nie będzie sprzyjać interesom jego firmy. Miał świadomość tego, że nie gwarantuje to wystarczającej jakości produktów aloesowych, jakiej się spodziewał.

Z tego właśnie powodu firma Forever Living Products od samego pozątku swojego istnienia posiada własne plantacje aloesu Forever.  Są to ogromne, zajmujące miliony hektarów plantacje zlokalizowane zarówno w Teksasie, jak i  na Dominikanie.

Ponadto Forever Living Products dysponuje własnymi wytwórniami, pakowalniami i magazynami, dzięki czemu firma jest w 100% samowystarczalna i nie musi korzystać z usług zewnętrznych kontrahentów.

Jednym z głównych postulatów Forever Living Products jest "jakość na każdym etapie". Ta mądra strategia Rexa Maughan umożliwia Forever Living Products sprawowanie kontroli nad jakością oraz kosztami na wszystkich etapach począwszy od surowca, a skończywszy na gotowych produktach aloesowych Forever, którymi się cieszysz.

Forever Living Products jest więc zabezpieczone przed raptownie rosnącymi cenami i niepewnością rynków gospodarczych, dzięki czemu jest całkowicie niezależne. Jednym słowem Forever Living Products to stabilna firma o sprawdzonej historii rozwoju i dochodowości. Nie ma drugiej takiej szansy na biznes.