Likwiduje ból, napięcie, zmęczenie. To także bardzo miły sposób na odpoczynek. Masowanie stóp działa odprężająco. Usprawnia przepływ krwi, dzięki czemu do stóp dociera więcej tlenu i składników odżywczych. Do nóg napływa "nowe życie". Stają się odprężone, zyskują lekkość, przestają boleć.

Kluczowa pora

Zabieg, który powinien trwać ponad dwadzieścia minut najlepiej zaplanować wieczorem, kiedy już nie musimy być aktywni. Wywołuje bowiem błogie rozleniwienie , a także problemy z koncentracją. Nie należy się tym martwić: to efekt dobrze wykonanego masażu.

Przed zabiegiem stopy należy umyć lub wymoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Najlepiej jeżeli wykorzystamy do tego zabiegu jeden z rewelacyjnych produktów Forever - relaksujące sole do kąpieli. Są to wysoko zmineralizowane sole pochodzące z Morza Martwego, słynące z cudownych, korzystnie wpływających na zdrowie właściwości. Moczenie stóp wpłynie rozluźniająco na mięśnie i rozgrzeje je.

Osuszone stopy możemy posmarować jednym z kremów aloesowych Forever, np. Emulsją aloesową albo Nawilżającą emulsją aloesową, bądź też Kremem aloesowo-propolisowym.

Jeśli samodzielnie wykonujemy masaż, należy usiąść wygodnie. O ile masaż stóp będzie nam wykonywał masażysta lub inna osoba, połóżmy się z nogami umieszczonymi na jej kolanach.

Rewelacyjnym środkiem do masażu jest Aloesowa emulsja rozgrzewająca. To jeden z produktów aloesowych Forever, który działa silnie rozgrzewająco i kojąco na wszelkiego rodzaju bóle i skurcze. Działanie takie możliwe jest dzięki wspaniałej kompozycji. W Aloesowej emulsji rozgrzewającej miąższ aloesowy połączono z salicylanem, podstawowym komponentem Aspiryny, który działa silnie przeciwzapalnie. Dzięki zawartości olejku z eukaliptusa ten produkt aloesowy Forever posiada przyjemny aromat oraz działa silnie rozgrzewająco.

Jeśli nie spodoba nam się rozgrzewające działanie Aloe Heat Lotion sięgnijmy po inny produkt aloesowy Forever, a mianowicie po Relaksujący balsam do masażu.

Oto kolejne etapy masażu:

1. Rozmasuj okolicę pomiędzy kostką a kolanem. Bardzo istotne jest uciskanie łydki. Przyniesie to już na wstępie niezwykle przyjemną ulgę.

2. Rozluźnij mięśnie stopy. Obejmij ją rękami oraz wykręcaj we wszystkie strony. Delikatnie pociągnij za każdy palec.

3. Rozmasuj palce - obejmuj je każdy po kolei (rozpoczynając od palucha) zarówno kciukiem, jak i palcem wskazującym. Masuj z wierzchu, od spodu , a także po bokach.

4. Kolistymi ruchami masuj zewnętrzne i wewnętrzne krawędzie stopy, zaczynając od pięty, kończąc na paluchu.

5. Masuj kciukami śródstopie od palców do stawu skokowego. Czynność tę trzeba wykonywać do momentu pojawienia się przyjemnego odprężenia.

6. Kciukiem masuj przestrzeń między piętą a kostkami - w pierwszej kolejności wewnętrzną, potem zewnętrzną. Wykonuj ruchy uciskające piętę. Potem lekko masuj nogę od kostki do kolana.

W razie potrzeby każdorazowo należy dobrać Aloesową emulsję rozgrzewającą, tak żeby obszar, który jest masowany było cały czas nawilżony. Dobre nawilżenie skóry ułatwi oraz uprzyjemni masaż. Masaż z użyciem Aloe Heat Lotion zalecany jest głównie w przypadku silnego, wprost bolesnego napięcia mięśni, różnego typu kontuzji, zakwasów, a także przy przeziębieniu i grypie. Odprężające ciepło jest zbawienne, kiedy przemoczymy stopy. Wówczas masaż z zastosowaniem tego niezwykłego produktu aloesowego Forever ochroni nas przed wystąpieniem pierwszych oznak infekcji.

Po wykonaniu wszystkich etapów masażu ponownie należy wymasować palce od nasady do czubków i spiralnym ruchem grzbiety stóp. Palcami chwytamy za skórę i podciągamy do góry. Następnie opukujemy stopy opuszkami palców.

Masaż Aloesową emulsję rozgrzewającą to nie tylko przyjemność, ale również zdrowie!

produkty aloesowe Forever