Współcześnie w aptekach i zielarskich sklepach można kupić gotowe produkty aloesowe. Są to najczęściej soki, żele do picia, maści i różnego rodzaju płyny zawierające miąższ aloesowy. Preparaty te bywają często dodatkowo wzbogacane ekstraktem owocowym i witaminami. Najczęściej jest to witamina C.

Mało kto wie, że samemu można wykonać te wszystkie produkty aloesowe, których działanie w niczym nie ustępuje gotowym preparatom, a ich sporządzenie jest naprawdę łatwe

Sok aloesowy

Do sporządzenia soku aloesowego niezbędne są świeże liście z usuniętymi wcześniej kolcami. Należy je dokładnie umyć, a następnie wydrążyć z nich miąższ aloesowy i zmieszać z dowolnym sokiem cytrusowym. Może to być sok wyciśnięty ze świeżych owoców lub kupiony w sklepie na przykład grejpfrutowy lub pomarańczowy.
Gotowy sok aloesowy należy przetrzymywać w lodówce najwyżej przez 7 dni. Pić należy rozcieńczając 2 łyżki soku aloe vera na szklankę wody. Najmocniejsze właściwości prozdrowotne posiada w czasie pierwszych 3 dni od przygotowania.