Kiedy Rex Maughan tworzył Forever Living Products, zdawał sobie sprawę z tego, że to czy firma odniesie sukces przede wszystkim zależy od dwóch czynników; a mianowicie od oferowania najwyższej jakości produktów na bazie aloesu Forever w przystępnych cenach, a także zagwarantowania rzetelnej, dochodowej szansy na biznes dla każdego..

Ponieważ wszelkie firmy sprowadzają się do sieci zaopatrzeniowców, producentów i dystrybutorów, jedno potknięcie w niekończącym się łańcuchu dostaw ma wpływ na finalny produkt. Jeżeli dostawca zwiększyłby cenę, Forever Living Products również zmuszone byłoby podnieść cenę bądź też narażone byłoby na znaczące straty. Z tego powodu od samego początku Rex Maughan nastawał na całkowicie pionową integrację Forever Living Products, z własnymi uprawami aloesu Forever, zakładami wytwórczymi i magazynami.

Dalekowzroczność Rexa umożliwia firmie Forever Living kontrolę jakości oraz kosztów na wszystkich etapach. Dzięki temu Forever Living Products może się koncentrować na tym, co najważniejsze… jakości, nowoczesności i najlepszych produktach z aloesem Forever na świecie.