Aloes wymaga stanowiska jasnego, słonecznego; w lecie ciepłego 18-24*C, a zimą chłodniejszego 6-10*C. Żeby roślina obsypała się kwieciem w czasie zimy powinniśmy na cztery do pięciu tygodni przetrzymać go w temperaturze około 10*C. Wszelkiego rodzaju aloesy znakomicie się czują na parapecie okiennym. W okresie letnim można je wystawić na zewnątrz.


Podłoże dla aloesu powinno być gliniasto-piaszczyste i dobrze przepuszczalne. Można także wykorzystać znormalizowaną ziemię z dodatkiem gliny i piasku. Aloes należy przesadzać podczas pierwszych lat, raz w roku, a później co dwa, trzy lata.


Aloes potrzebuje umiarkowanego podlewania -wystraczy raz na tydzień tak, aby nie zalegała woda, ponieważ to przyczynia się do gnicia korzeni. Zimą należy ograniczyć podlewanie, jednak nie możemy dopuścić do wyschnięcia podłoża. Należy zagwarantować odpowiedni drenaż np. ze skorup kruszywa ceramicznego. Aloes jest bardzo wytrzymały na brak wody, więc jest znakomitą rośliną dla wiecznie zabieganych.


W celu pielęgnacji i odżywienia aloes latem zasilamy, co dwa tygodnie, słabym roztworem nawozu wieloskładnikowego.


Aloes należy rozmnażać poprzez małe odnóżki podczas przesadzania wiosną, rzadziej liściowe sadzonki, ukorzeniane w piaszczystym podłożu, których ukorzenienie następują w ciągu 4-6 tygodni.