Po drugim dziecku mój brzuch pozostał bardzo brzydki. Skóra nie jest elastyczna i wygląda, jakby jej było „za dużo”, są też liczne rozstępy. Czy mogę liczyć, że poprawię ten stan używając zestawu tonizującego?

W Pani przypadku należałoby liczyć na aloes w ogóle, włączając w to również Aloesowy Zestaw Tonizujący. Ale nie od razu. Zacznijmy od płynu Aloe First i od emulsji Aloe Lotion (niektóre z nas bardzo sobie chwalą również Krem aloesowo-propolisowy).
Co najmniej dwa razy dziennie spryskujemy całą powierzchnię brzucha Aloe First, a gdy się wchłonie, nanosimy krem lub emulsje. Dobrze jest zrobić sobie na brzuch serię maseczek ściągających z zestawu Fleur de Jouvence. Niektórym z przypadków rozciągniętej skóry po porodach udaje się w ten sposób uniknąć interwencji chirurga plastycznego. Natomiast zadanie Aloe Body Toning Kit jest nieco inne i zestaw ten sprawdza się szczególnie w przypadkach, gdy mamy do czynienia z zaleganiem pod skórą zbędnych produktów przemiany materii, które powinny zostać wydalone (cellulitis) lub nadmiarem tkanki tłuszczowej. Elementy zestawu dobrane są tak, aby ułatwić pozbycie się tych złogów wraz z toksynami, które zatruwają nasze ciało.


Moja szesnastoletnia córka jest szczupła i wysportowana, ale skórę na udach ma bardzo brzydką - nierówną, z wyraźnymi wgłębieniami. Czy to już cellulitis? Co robić? Córka jest zrozpaczona.

Niestety, cellulitis może się się zdarzyć w każdym wieku i co najdziwniejsze – wcale nie musi być związany z nadwagą. Oprócz tego, w ramach ogólnoświatowej niesprawiedliwości, przytrafia się jedynie kobietom. Lekarze mówią, że jedną z przyczyn tej dolegliwości może być niesprawna śledziona, która produkuje zbyt dużo śluzu. Oprócz tego przypadłość ta dręczy czasem właśnie te z nas, które przez pewien okres w swoim życiu intensywnie trenowały jakiś sport. Jedno jest pewne – przyczyna szpecącej uda, pośladki, brzuch bądź ramiona „skórki pomarańczowej” leży nie tylko tuż pod skórą, ale przede wszystkim w głębi organizmu. Używając Aloe Body Toning Kit mamy w ręku znakomite, podarowane nam przez Naturę narzędzie do walki z cellulitisem. Aloe Body Toner i Aloe Conditioning Creme to znakomita spółka aloesu z ziołami, których moc lecznicza w przypadku dystrofii tkanki łącznej została wielokrotnie potwierdzona. Są to: morszczyn, bluszcz, skrzyp, tawuła i powojnik. Aloes zapewnia im „podróż” do najgłębiej położonych tkanek, a sam działa wybitnie gorąco i oczyszczająco. I to wszystko w naturalny sposób, bez żadnych skutków ubocznych.

Jeden warunek – stosowanie Aloesowego zestawu do tonizacji ciała należy bezwzględnie połączyć z dietą i zdrowym trybem życia.


Dlaczego przy używaniu kremu Body Toner trzeba dużo pić?

Zadaniem Body Toner jest przede wszystkim oczyszczanie. Pod skórą, która ma kłopoty z samooczyszczaniem, gromadzą się toksyny, a ich zaleganie prowadzi do miejscowych stanów zapalnych, przerostu tkanki łącznej i ucisku na nerwy oraz naczynia krwionośne. Likwidowanie tego stanu musi zacząć się od oczyszczania i tak właśnie działa Body Toner pod owinięciem z folii, której jedynym zadaniem jest zatrzymanie ciepła przy ciele. Uwolnione spod skóry toksyny przechodzą do krwiobiegu, a stamtąd – do nerek, które tym razem mają więcej pracy niż zazwyczaj. Trzeba im to ułatwić, pijąc dużo czystej wody (do dwóch litrów dziennie), nie mineralizowanej i nie gazowanej. Wiele osób pyta mnie często, czy to być herbata lub soki. Raczej nie – herbata jest używką i nie powinna się jej pić zbyt wiele, a soki dostarczają nam cukru – chyba, że je dość znacznie rozcieńczymy.


Słyszałam, że używając zestawu do tonizacji mogę "wymeldować" sylwetkę w wybranych miejscach. Chciałabym schudnąć tylko w udach. Co mam robić?

Z wielką przyjemnością potwierdzam zasłyszana przez Panią plotkę – istotnie Aloe Body Toning Kit może nam pomóc pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie ku naszemu utrapieniu gromadzi się ona najchętniej. Pod wpływem działania Body Tonera i Conditioning creme tkanki wyrzucającej z siebie nie tylko toksyny ale również i tłuszcze (trójglicerydy) nagromadzone w nadmiarze w wakuolach komórek zwanych adypocytami (tkanka tłuszczowa). Na aloesowy zestaw do tonizacji mogą liczyć też te osoby, którym udało się zrzucić sporo kilogramów, po czym okazało się, że skóra utraciła częściowo swą jędrność. W obydwu przypadkach, jak i przy walce z cellulitisem, łączymy używanie Zestawu do tonizacji z piciem miąższu aloesowego i koktajlu Forever Lite. Nie uda nam się osiągnąć pięknego ciała, jeżeli nie oczyścimy całego organizmu i nie uzupełnimy niedoborów białkowych, witaminowych bądź mineralnych. A jeśli chcemy stracić „objętość” w niektórych tylko miejscach – używamy elementów zestawu jedynie na wybranych obszarach ciała np. udach, biodrach lub talii. Żeby się tylko potem nie okazało, że reszta ciała wymaga korekty w stosunku do tej części, która wypiękniała aż nadto wyraźnie...

dr Elżbieta Bojarska-Olejnik
Źródło: Potęga Forever, maj 1996

aloesowe produkty Forever